Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum PIO w Pszczynie

Baner zachęcający do przekazania 1% dla Hospicjum Pio w Pszczynie, na zdjęciu numer KRS, starsza kobieta oraz dmuchawiec na tle zachodzącego słońca Dzisiejszy wpis będzie miał całkiem inny charakter. Chcę Wam przedstawić akcję, której hasło brzmi: ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA HOSPICJUM. Mam nadzieję, że temat zainteresuje niejednego miłośnika gór, a może nawet uda mi się zainteresować osoby, które w góry ruszają okazjonalnie. W końcu znaczenie ma każdy kilometr przebyty po górskich szlakach.Cel jest szczytny. Pieniądze uzbierane z akcjiZDOBYWAMY SZCZYTY DLA HOSPICJUM, zostaną przeznaczone na budowę stacjonarnego hospicjum w Pszczynie. To jużIV edycja tego projektu. Akcja cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Chodząc po górach promujesz akcję, jak i Hospicjum Pio w Pszczynie . Akcja ma na celu również promowanie aktywnie spędzonego czasu . Istotną informacją jest, że udział w akcji może wziąć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wszystkie formalności można załatwić elektronicznie.

Jak to działa?

Osoby, które zgłoszą się do projektu otrzymują książeczkę, w której notują trasę, ilość przebytych kilometrów oraz różnicę wzniesień jaka została pokonana. Otrzymują za to punkty, które są przeliczane na złotówki.

Punkty można przeliczać według regulaminu Górskiej  Odznaki Turystycznej – GOT PTTK. Wszystko jest możliwe, dzięki darczyńcom, którzy wspierają zdobywców szczytów. Są to zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Darczyńcą może zostać każdy. Akcja trwa od 1 maja do 30 listopada 2018 roku. My dowiedzieliśmy się o niej dopiero końcem lipca. 

Książeczki dla uczestników akcji „ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA HOSPICJUM”

Przydatne linki:

Jeżeli chcesz wesprzeć ZDOBYWCÓW, zapraszam tutaj: http://www.hospicjumojcapio.pless.pl/pomoz-teraz/

Jeżeli chcesz przyłączyć się do akcji ZDOBYWAM SZCZYTY DLA HOSPICJUM, zapraszam na stronę: http://www.hospicjumojcapio.pless.pl/swiadectwa-chorych-rodzin-2/koncert-noworoczny/

O akcji dowiedziałam się na szlaku. Końcem lipca, wspólnie z rodzinką maszerowaliśmy na Turbacz . Przeszedł obok nas pan z przyczepioną flagą do plecaka. W momencie uruchomiła się moja ciekawość, włączył się sokoli wzrok. Dojrzałam napis: ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA HOSPICJUM . Nie miałam odwagi podejść, zapytać o co chodzi, ale nie ukrywam, że zainteresowało mnie hasło widniejące na fladze. Następnego dnia spacerowałam ze śpiącym w wózku synkiem, mijałam hospicjum w Bielsku-Białej. W momencie przypomniałam sobie o tajemniczym mężczyźnie z flagą. Bez zastanowienia wzięłam telefon i zaczęłam szperać w internecie. W wynikach wyszukiwań widniał organizator akcji – Hospicjum PIO w Pszczynie. Po powrocie do domu bez zastanowienia napisałam wiadomość z zapytaniem czy można jeszcze przyłączyć się do tej wspaniałej akcji. Dostałam szybciutką odpowiedź, przesłałam karty zgłoszeniowe (moją, męża oraz synka). Okazało się, że zapisywać mogą się całe rodziny, a nawet grupy zorganizowane. Wszystko w miłej atmosferze, bardzo sprawnie. Tym sposobem w poniedziałek, 6 sierpnia mogliśmy ruszyć na szlak jako uczestnicy akcji ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA HOSPICJUM . Naszym celem było zdobycie Babiej Góry z Przełęczy Krowiarki. Opis szlaku znajdziesz we wpisie: Babia Góra z Krowiarek szlak

Babiogórski Park Narodowy – w drodze na Diablak

Bez dwóch zdań takie akcje są potrzebne! Nie ma nic piękniejszego niż robić coś dla innych. A w tej akcji najpiękniejsze jest to, że można połączyć swoją pasję z niesieniem pomocy.

Czarny Staw Gąsienicowy – Tatry Wysokie

Sarnia Skała – Tatry Zachodnie

2018

Tegoroczna akcja ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA HOSPICJUM dobiegła końca 30 listopada , zarejestrowało się do niej aż 670 uczestników . Zdobywcą udało się zebrać 38 tys. zł . Niesamowite, że aż tylu ludzi chodziło po górach, promując tą wspaniałą akcję. To jeszcze nie koniec! 27 stycznia  w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się koncert podsumowujący tegoroczną akcję pod tytułem: Piramida marzeń. Uczestnikom wręczone zostały wyróżnienia oraz odznaki (złote, srebrne oraz brązowe).

Akcja trwała od 1 maja , my niestety dowiedzieliśmy się o niej dopiero końcem lipca. Załatwiliśmy wszystkie formalności i 6 sierpnia zdobyliśmy nasz pierwszy szczyt dla Hospicjum PIO w Pszczynie . Udało nam się w tym czasie zdobyć 19 szczytów , przejść 220 kilometrów po górskich szlakach. Otrzymaliśmy srebrne odznaki.

2019

1 maja 2019 rusza V edycja Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum PIO w Pszczynie . Rejestracja uczestników trwa od 1 kwietnia. Z całego serca zachęcam do udziału w tej niesamowitej akcji.

Link do artykułu o akcji ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA HOSPICJUM na OnecieZ hospicjum w górach, z sercem przy chorych

2 komentarze

    1. Dziękuję Danielu 🙂 Będę bardzo wdzięczna. Bez wątpienia jest to akcja, którą warto promować. I co najważniejsze nie ma ograniczeń co do miejsca zamieszkania. Pozdrawiam serdecznie i również życzę dobrego, spokojnego wieczoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *