City break – dokąd udać się pod koniec roku

Koniec roku to idealny czas na zrealizowanie podróżniczych celów. Tym bardziej, że można teraz liczyć na o wiele niższe ceny niż w sezonie, a także mniejszy ruch turystyczny. W jaki sposób zorganizować taką wycieczkę, dokąd warto polecieć i na co zwrócić szczególną uwagę, aby wszystko przebiegło zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

City break pod koniec roku

Wiele osób myśląc o podróżowaniu wyobraża sobie głównie długi wakacyjny urlop. Nic musi tak być. Obecnie świat jest otwarty dla każdego, a to sprawia, że można podróżować na własnych zasadach, zgodnie z indywidualnymi preferencjami oraz możliwościami czasowymi czy finansowymi. W tym kontekście warto rozważyć tzw. city break – o co dokładnie chodzi i gdzie się wybrać jeszcze w tym roku? Podpowiadamy!

Na czym polega city break?

City break to nic innego jak kilkudniowa wycieczka w przestrzeni miejskiej, np. do którejś z europejskich stolic, ale nie tylko. Celem takiej podróży jest najczęściej aktywny wypoczynek, a więc zwiedzanie jak największej liczby ciekawych miejsc. Liczy się to, aby poznać miejscową kulturę, historię, spróbować miejscowych dań, a jednocześnie odpocząć od codziennych spraw w zupełnie innym otoczeniu. W tego typu podróż można wybrać się zarówno solo, jak i w parze, ze znajomymi, przyjaciółmi, czy całą rodziną. Coraz większą popularnością cieszą się właśnie wyjazdy rodzinne, wraz z dziećmi, co ma wiele niewątpliwych zalet i pozwala przeżyć wspólnie wyjątkową przygodę. 

City break w Europie – dokąd polecieć?

Jeśli chodzi o kilkudniowy wyjazd zimą, największą popularnością cieszą się oczywiście miasta europejskie. Na uwagę zasługują przede wszystkim kraje z południa kontynentu, a więc Włochy (Wenecja, Rzym, Mediolan, Neapol), Hiszpania (Madryt, Barcelona, Sewilla) czy Portugalia (Lizbona, Porto, Madera). Wielu podróżnych decyduje się też na wylot do Grecji czy na Cypr. Wiele zależy od tego, w jaki sposób chcemy spędzić czas i czy duże znaczenie ma pogoda. Ciekawym pomysłem może okazać się też odwiedzenie bliższych lokalizacji takich jak Paryż (warto sprawdzić loty Kraków Paryż), Berlin, Wiedeń czy Praga. Szczególnie w okresie, w którym w miastach tych odbywa się jarmark bożonarodzeniowy, który może być jedną z głównych atrakcji takiego wyjazdu. 

Jak zaoszczędzić na kilkudniowej podróży? 

Organizacja kilkudniowej podróży nie jest skomplikowana, ale trzeba oczywiście wiedzieć, jak podejść do tego tematu. W tej chwili najlepszym wyjściem jest załatwienie wszelkich formalności, a także dokonanie rezerwacji lotów, noclegów, itd. online, bez wychodzenia z domu. W tym celu warto skorzystać z dostępnych nowoczesnych narzędzi takich jak m.in. platforma eSky.pl, gdzie znajdziemy wszystkie dostępne połączenia lotnicze, ale też bazę ponad miliona noclegów na całym świecie i wiele innych opcji. To nie tylko bardzo wygodne, bezpieczne, ale i opłacalne rozwiązanie. Rezerwując bilety przez internet i to z odpowiednim wyprzedzeniem, można bowiem zaoszczędzić sporo pieniędzy. Tym bardziej jeśli zdecydujemy się na pakiet Lot+Hotel, po który można sięgnąć pod adresem: https://www.esky.pl/lot+hotel/1-city-break. Oprócz rezerwacji lotu i noclegu, nie można zapomnieć też o ubezpieczeniu podróżnym, które stanowi ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w trakcie podróży. Wszystkich rezerwacji można dokonać z poziomu jednego konta, w zaledwie kilku prostych krokach, a na końcu istnieje opcja skorzystania z elastycznej płatności, w tym np. płatności ratalnej albo odroczonej.