Brenna Skoczów trasa rowerowa – wycieczka rowerowa z dziećmi

Rowerzyści, trasa prowadząca wzdłuż rzeki Wisła, most, okolice Skoczowa

Pierwszy dzień maja spędziliśmy na kolejnym odcinku Wiślanej Trasy Rowerowej, tym razem przejechaliśmy odcinek z Brennej do Skoczowa. Na wycieczkę wybraliśmy się w czwórkę. Towarzyszył nam przyjaciel naszego synka, Jurek. Trasa ta jest doskonałym pomysłem na wycieczkę rowerową z dziećmi.

Zacznę od tego, że nie występują na niej długie i strome podjazdy, nie ma ruchu samochodowego i tylko raz trzeba przeprowadzić rower przez jezdnię. Ścieżka jest tu wygodna, co pozwalało nam cieszyć się każdym kilometrem podróży. Byliśmy miło zaskoczeni, ponieważ mimo majówki i pięknej pogody na tym odcinku Wiślanej Trasy Rowerowej nie było jakoś bardzo tłoczno. Oczywiście w niektórych miejscach było nieco więcej rowerzystów, spacerowiczów, ale ogólnie atmosfera była spokojna i relaksująca. Dużym plusem tej trasy (szczególnie w upalne dni) jest to, że w każdej chwili można zejść z rowerów i odpocząć nad brzegiem Brennicy, bądź Wisły. Dla naszych chłopaków największą atrakcją była przerwa na grilla, zabawę i kąpiel w Wiśle. 

Dodam jeszcze, że opisaną przez mnie trasę z Brennej do Skoczowa można pokonać również pieszo 🙂

Trasa: Brenna ul. Zofii Kossak przy ul. Sportowej – Skoczów – powrót tą samą trasą

Data: 1 maja 2024 

Dystans: około 15 km

Czas trwania: około 2 godz. (sam przejazd z dziesięcioletnimi dziećmi w dwie strony)

Minimalne wzniesienie: 282 m

Maksymalne wzniesienie: 322 m

Brenna

Samochód zaparkowaliśmy w pobliżu interesującej nas trasy rowerowej na ul. Zofii Kossak przy ul. Sportowej w Brennej. Dokładne parametry GPS rozpoczęcia naszej wycieczki rowerowej podaję poniżej.

Most, rower, GPS
Parametry GPS – Brenna: 49.7751333N, 18.8412214E

Z parkingu od razu wjechaliśmy na wąską, zacienioną ścieżkę, która po kilkunastu metrach doprowadziła nas na WIŚLANĄ TRASĘ ROWEROWĄ. 

Brenna parking, ul. Zofii Kossak przy ul. Sportowej, dziecko na rowerzeWąska ścieżka leśna, rower

Brenna Skoczów trasa rowerowa

Tak jak już wspominałam z Brennej udaliśmy się w kierunku Skoczowa. Z wąskiej, leśnej ścieżki skręciliśmy w prawo. Przez około 2 km jechaliśmy wygodną i szeroką drogą asfaltową wzdłuż rzeki Brennica. Na tym odcinku przy ścieżce co jakiś czas są ławki i kosze na śmieci. Następnie dojechaliśmy do Skoczowa, droga zamienia się wtedy na utwardzoną i prowadzi wzdłuż rzeki Wisła (od 2,3 km)

Trasa rowerowa - Brenna - Skoczów, asfaltowa droga, w oddali rowerzyści, piękny i słoneczny dzień
WIŚLANA TRASA ROWEROWA – BRENNA

Brenna, oznaczenie szlaku zielonego na betonowym słupieDzieci na rowerach, droga rowerowa w Skoczowie

2,5 km – nasza ścieżka rowerowa skręciła w lewo na mostek prowadzący nad Bajerką (może się zdarzyć, że mniejsze dzieci będą potrzebowały tu pomocy z przeprowadzeniem roweru). To tutaj mijała nas dość duża grupka rowerzystów. Chłopcy podziwiali z okolic mostku duże pstrągi pływające w Wiśle.

Po przejechaniu przez mostek skręciliśmy w prawo i nadal jechaliśmy brzegiem Wisły. Droga była wygodna i dość szeroka.

Rowerzyści, Skoczów zaporaDziecko na ścieżce rowerowej w SkoczowieDziecko na ścieżce rowerowej - Skoczów

2,7 km – wjechaliśmy pod most, droga była wyłożona tu betonowymi płytami. Po przejechaniu przez betonowe płyty ponownie wróciliśmy na szeroką i utwardzoną drogę.

4,4 km – jak już wiecie to był bardzo upalny i słoneczny, zdecydowaliśmy się na dłuższą przerwę nad brzegiem Wisły. Woda w rzece była dość chłodna, mimo to chłopcy od razu 'wskoczyli’ do Wisły, a my zajęliśmy się przygotowaniem jedzenia. Mogliśmy obserwować stąd dość często przejeżdżający po moście kolejowym pociąg.

Pociąg, most kolejowy, rzeka Wisła - Skoczów

Rowery nad brzegiem Wisły, Skoczów

Skoczów, rzeka Wisła, most, piękny i słoneczny dzieńSkoczów, rzeka Wisła, most

Po długim odpoczynku i zabawie w Wiśle wróciliśmy na ścieżkę rowerową, która była tu asfaltowa. Kierowaliśmy się w stronę mostu, który był widoczny z naszej miejscówki nad brzegiem rzeki.

Dziecko, ścieżka rowerowa w SkoczowieDziecko, ścieżka rowerowa w SkoczowieŚcieżka rowerowa w Skoczowie, most na Wisłą

4,7 km – minęliśmy most i jechaliśmy dalej szeroką asfaltową drogą wzdłuż Wisły. Po prawej stronie ścieżki mijaliśmy krytą pływalnię DELFIN przy ul. Góreckiej w Skoczowie i dalej oczyszczalnię ścieków. Na około 8 km zawróciliśmy i udaliśmy się w drogę powrotną. W drodze ze Skoczowa do Brennej chłopcy namówili nas na jeszcze jedną przerwę nad rzeką, ciągle było Im mało zabawy… 😎 W ruch poszły samochodziki i styropianowy samolot.

Dodam jeszcze, że chętni mogą kontynuować wycieczkę WIŚLANĄ TRASĄ ROWEROWĄ w stronę Ochab.

Rowerzyści, trasa prowadząca wzdłuż rzeki Wisła, most, SkoczówDzieci na trasie rowerowej w SkoczowieRowerzyści, trasa rowerowa w Brennej

Cała wycieczka z bardzo długim odpoczynkiem nad Wisłą zajęła nam około siedem godzin. W drodze powrotnej do Bielska-Białej zatrzymaliśmy się jeszcze przy budce z lodami 'Ganc Dobre Lody’ w Górkach Wielkich, które serdecznie polecamy 🙂 Niemniej jednak, najważniejsze dla nas było to, że cała nasza czwórka wróciła do domu z uśmiechami na twarzach po udanej wycieczce rowerowej z Brennej do Skoczowa. W najbliższym czasie na pewno wybierzemy się jeszcze na Wiślaną Trasę Rowerową.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wisła Ustroń trasa rowerowa – wycieczka rowerowa z dzieckiem

Zapraszam do śledzenia mojego bloga na Facebooku: Blog szlakowe.pl  i na Instagramie: @greenmagpic

Media społecznościowe Facebook i Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *