Szlakowe Inspiracje

  • Kategorie
    • Dziecko w górach
    • Inne
    • Porady
    • Szlaki turystyczne
      • Beskid Mały
      • Beskid Niski
      • Beskid Sądecki
      • Beskid Śląski
      • Beskid Wyspowy
      • Beskid Żywiecki
      • Gorce
      • Góry Izerskie
      • Góry Orlickie
      • Góry Stołowe
      • Jura Krakowsko-Częstochowska
      • Karkonosze
      • Mazury
      • Pieniny
      • Pogórze Cieszyńskie
      • Pogórze Spiskie
      • Pomorze
      • Tatry
      • Śląsk
      • Węgry
      • Słowacja
        • Słowacja Beskidy
        • Słowacja Tatry
        • Mała Fatra
        • Słowacja – inne
      • Czechy
        • Beskid Morawsko-Śląski
        • Morawy Czechy
        • Góry Opawskie
        • Jesioniki
    • Wycieczki rowerowe
      • Beskidy na rowerze
      • Mazury na rowerze
      • Pieniny na rowerze
      • Śląsk na rowerze
  • O mnie
  • Polityka prywatności
  • Współpraca
  • Kontakt
✕
Hajdówka wieża widokowa – Jordanów trasa piesza, Beskid Makowski

Hajdówka wieża widokowa – Jordanów trasa piesza, Beskid Makowski

Dziecko w górach, Beskid Makowski, Szlaki turystyczne

W drodze powrotnej do Bielska-Białej z urlopu w Mszanie Dolnej wybraliśmy się na przyjemną pieszą wycieczkę z centrum Jordanowa na Hajdówkę w Beskidzie Makowskim. Nie tak dawno temu na Hajdówce…

Czytaj więcej →
Góra Grunwald Mszana Dolna – ścieżka spacerowa na Górę Grunwald

Góra Grunwald Mszana Dolna – ścieżka spacerowa na Górę Grunwald

Beskid Wyspowy, Szlaki turystyczne, Dziecko w górach

Naszą bazą wypadową na malownicze szlaki Beskidu Wyspowego było przepiękne miasto położone w województwie małopolskim – Mszana Dolna. Po powrocie do apartamentu z urodzinowej wycieczki do Dobczyc postanowiliśmy wybrać się…

Czytaj więcej →
Park Bystra tężnia solankowa, basen do brodzenia, domek do apiterapii

Park Bystra tężnia solankowa, basen do brodzenia, domek do apiterapii

Beskid Śląski, Dziecko w górach, Inne

Bystra koło Bielska-Białej oczarowała nas już dawno, dawno temu. To jedno z naszych ulubionych miejsc na popołudniowe i wieczorne spacery. Mamy ogromny sentyment do tego miejsca, piętnaście lat temu mieszkaliśmy…

Czytaj więcej →
Wzniesienia Szare, Laliki – Ślebiedowa trasa

Wzniesienia Szare, Laliki – Ślebiedowa trasa

Szlaki turystyczne, Beskid Śląski, Dziecko w górach

W pierwszą niedzielę sierpnia wybraliśmy się na niewymagający, malowniczy spacer poza szlakiem, po mniej znanej i opustoszałej części Beskidu Śląskiego. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy na pograniczu Lalików i Kamesznicy. W trakcie…

Czytaj więcej →
Krzyże wieża widokowa na jezioro Nidzickie

Krzyże wieża widokowa na jezioro Nidzickie

Szlaki turystyczne, Inne, Mazury

Podczas wycieczki ze Szczytna do miasta Ruciane-Nida zdecydowaliśmy się podjechać na wieżę widokową w Krzyżach, z której można podziwiać panoramę na jezioro Nidzickie oraz przystań. Wieża widokowa stoi na terenie…

Czytaj więcej →
Szlak Orlich Gniazd rowerem z dzieckiem, trasa Mirów – Piaseczno i Okiennik Wielki

Szlak Orlich Gniazd rowerem z dzieckiem, trasa Mirów – Piaseczno i Okiennik Wielki

Szlaki turystyczne, Jura Krakowsko-Częstochowska, Śląsk na rowerze

W tym roku świętowaliśmy 13 ROCZNICĘ ŚLBU. Z tej okazji wybraliśmy się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. W planach mieliśmy przejechanie na rowerach odcinka Szlaku Orlich Gniazd ze wsi Mirów do wsi Piaseczno…

Czytaj więcej →
Borucz i Prusów szlak z Żabnicy

Borucz i Prusów szlak z Żabnicy

Szlaki turystyczne, Dziecko w górach, Beskid Żywiecki

Trzeba przyznać, że lato w tym roku dopisuje, a temperatury są rekordowo wysokie. W wolne, upalne dni staramy się spędzać więcej czasu pływając na supie i pontonem po jeziorze, a…

Czytaj więcej →
Rachowiec zachód słońca

Rachowiec zachód słońca

Szlaki turystyczne, Beskid Żywiecki

Choć dzisiaj w Beskidach jest deszczowo i pochmurnie, wczorajszy wieczór był pełen światła, blasku i magii. Z dala od tłumów, bez pośpiechu, w luksusowej oprawie… Nasze piękne Beskidy i niezwykle…

Czytaj więcej →
Jezioro Domowe Duże (Jezioro Długie) i molo w Szczytnie

Jezioro Domowe Duże (Jezioro Długie) i molo w Szczytnie

Szlaki turystyczne, Inne, Mazury

Końcem czerwca odwiedziliśmy Szczytno położone w województwie warmińsko-mazurskim, znane z malowniczych jezior, zabytków oraz mazurskich Pofajdoków. Jednym z bardziej charakterystycznych miejsc w Szczytnie jest molo, które znajduje się nad jeziorem…

Czytaj więcej →
Mikołajki port – spacer po porcie i wiszący most w Mikołajkach

Mikołajki port – spacer po porcie i wiszący most w Mikołajkach

Inne, Mazury

Podczas urlopu w mazurskim Szczytnie sporo podróżowaliśmy po okolicy. Odwiedzaliśmy pobliskie wsie, miasteczka, codziennie odkrywaliśmy nowe jeziora w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Najczęściej jednak zaglądaliśmy do Mikołajek, PERŁY MAZUR położonych…

Czytaj więcej →
Kubalonka szlak z Przełęczy Szarcula – wieża widokowa

Kubalonka szlak z Przełęczy Szarcula – wieża widokowa

Szlaki turystyczne, Beskid Śląski, Dziecko w górach

Powrót z urlopu, pranie, ogarnianie spraw firmowych… i nie za pewna pogoda w Beskidach. Mimo wszystko stęsknieni za Beskidami zdecydowaliśmy się wyskoczyć do Istebnej. Trasa z Przełęczy Szarcula w Istebnej…

Czytaj więcej →
Szarcula wieża widokowa i Dorkowa Skała

Szarcula wieża widokowa i Dorkowa Skała

Szlaki turystyczne, Beskid Śląski, Dziecko w górach

Po powrocie z urlopu na Mazurach zdecydowaliśmy się na krótką wycieczkę do Istebnej. Tego dnia pogoda w Beskidach nie była za pewna, w każdej chwili mogło zacząć padać. Zdecydowaliśmy się…

Czytaj więcej →
Jezioro Nawiady plaża – pontonem po jeziorze

Jezioro Nawiady plaża – pontonem po jeziorze

Inne, Mazury

Kolejnym malowniczym jeziorem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich jest jezioro Nawiady położone na Pojezierzu Mrągowskim. Choć jezioro z plaży na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo małe, jego powierzchnia to…

Czytaj więcej →
Jezioro Sasek Wielki pontonem – Dąbrowa koło Szczytna

Jezioro Sasek Wielki pontonem – Dąbrowa koło Szczytna

Inne, Mazury

Jednym z pierwszych jezior, po którym pływaliśmy pontonem na Mazurach było Jezioro Sasek Wielki w Dąbrowie w gminie Dźwierzuty koło Szczytna (około 15 km). Jest to największe jezioro w powiece…

Czytaj więcej →
← Poprzednie 1 … 19 20 21 22 23 … 37 Następne →

Blog szlakowe.pl

+5,7 tys. obserwujących

Zobacz stronę

Ikona RSS Szlakowe.pl

SUBSKRYBUJ Szlakowe Inspiracje!

Nie przegap żadnego nowego artykułu o górskich szlakach i podróżach. Dodaj mój kanał RSS do swojego czytnika.

DODAJ DO CZYTNIKA RSS
Link bezpośredni do RSS:
Skopiowano!

Kategorie

  • Porady (24)
  • Szlaki turystyczne (480)
    • Pogórze Cieszyńskie (8)
    • Beskid Śląski (92)
    • Jura Krakowsko-Częstochowska (6)
    • Beskid Żywiecki (69)
    • Pieniny (26)
    • Beskid Niski (3)
    • Czechy (36)
      • Góry Opawskie (2)
      • Jesioniki (7)
      • Morawy Czechy (9)
      • Pogórze Morawsko-Śląskie (3)
    • Gorce (8)
    • Góry Żelazne (5)
    • Tatry (29)
    • Słowacja (25)
      • Słowacja – inne (1)
      • Słowacja Beskidy (22)
      • Mała Fatra (2)
    • Pogórze Spiskie (2)
    • Mazury (11)
    • Beskid Mały (42)
    • Beskid Morawsko-Śląski (14)
    • Beskid Makowski (6)
    • Beskid Wyspowy (14)
    • Pomorze (35)
    • Góry Orlickie (4)
    • Karkonosze (14)
    • Góry Stołowe (5)
    • Góry Izerskie (4)
    • Węgry (27)
    • Beskid Sądecki (4)
    • Śląsk (27)
  • Dziecko w górach (354)
  • Wycieczki rowerowe (30)
    • Słowacja na rowerze (1)
    • Beskidy na rowerze (16)
    • Pieniny na rowerze (3)
    • Śląsk na rowerze (6)
    • Mazury na rowerze (2)
    • Małopolska na rowerze (5)
  • Inne (40)

Wyróżnione wpisy

  • Zielony Staw Kieżmarski - w tle chata przy zielonym stawie, w tle szczyty Tatr Wysokich, niebo z białymi, gęstymi chmurami odbijające się w zielonym stawie Zielony Staw Kieżmarski szlak – Schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim
  • Słoneczny, wiosenny dzień, Wyżni Staw Rohacki odbijające się w tafli stawu szczyty Tatr oraz białe chmury Rohackie Stawy z dzieckiem, trasa z Doliny Rohackiej
  • widok w stronę Gówniaka na czerwonym szlaku schodząc z Babiej Góry, wieczór - tuż przed zachodem słońca Babia Góra z Krowiarek – szlak czerwony z dzieckiem
  • Brukowana droga, z której widać doskonale najwyższy szczyt Karkonoszy Śnieżkę Śnieżka z dzieckiem – szlak z Karpacza
  • Kasprowy Wierch widziany ze szczytu Kopa Kondracka, jesienne barwy Kopa Kondracka szlak z Kuźnic
  • Rowerzysta, Pienińska Droga, skalne ściany, rzeka Dunajec Droga Pienińska rowerem z dzieckiem, Sromowce Niżne – Czerwony Klasztor – Szczawnica

Najnowsze komentarze

  • Maja - Staw Maciek, Staw Zabrzeszczak i Zapora Goczałkowice rowerem
  • Beata - Trzy Korony szlak ze Sromowiec Niżnych
  • Kamila - Zielony Staw Kieżmarski zimą – szlak
  • TA - Koci szlak Cieszyn – Kocia Szajka
  • Barbara Korzeniowska - Ścieszków Groń, Zamczysko na Łysinie – Łysina Beskid Mały

Losowo wybrane

  • Trzy Kamienie (Tři kameny), Czechy – punkt widokowy, trasa
  • Szlak Orlich Gniazd rowerem z dzieckiem, trasa Mirów – Piaseczno i Okiennik Wielki
  • Stary Groń szlak z Brennej Hołcyny
  • Zamek Oheb – ruiny i Mały Oheb nad zbiornikiem Seč (Czechy)
  • Bielsko-Biała murale – spacer po mieście w poszukiwaniu murali

Szlakowe inspiracje – blog – szlaki turystyczne

Motyw WordPress Arba od XstreamThemes.

Używamy ciasteczek, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy, lub wyłączyć je w .

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

Ściśle niezbędne ciasteczka

Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.

Jeśli wyłączysz to ciasteczko, nie będziemy mogli zapisać twoich preferencji. Oznacza to, że za każdym razem, gdy odwiedzasz tę stronę, musisz ponownie włączyć lub wyłączyć ciasteczka.

Ciasteczka stron trzecich

Ta strona korzysta z Google Analytics do gromadzenia anonimowych informacji, takich jak liczba odwiedzających i najpopularniejsze podstrony witryny.

Włączenie tego ciasteczka pomaga nam ulepszyć naszą stronę internetową.

Najpierw włącz ściśle niezbędne ciasteczka, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje!

Wtyczka WordPress  Zgodności ciasteczek z RODO